Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

38.8 C
Skopje
Thursday, July 18, 2024

More
  домаАгро ЗабаваЧоколаден пунч - рецепт за најубавиот зимски напиток

  Чоколаден пунч – рецепт за најубавиот зимски напиток

  petel baner

  Чоколаден пунч е вкусен топол напиток кој сигурно ќе ви ги стопли душата и телото во студените зимски денови.

  Овој чоколаден пунч се подготвува брзо и лесно, затоа уште ведаш подгответе го и учивајте во вкусот на чоколадото.

  Состојки:

  agrounik

  100 гр темно чоколадо
  100 гр млечна чоколада
  400 мл млеко
  100 мл рум
  прстофат сол

  Подготовка:

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Чоколадото искршете го на коцки и ставете го во садот за готвење. Додадете млеко и ставете го садот на шпорет и полека растопете го чоколадото на пониска температура. Кога чоколадото целосно ќе се раствори во млекото, додадете го румот и солта и малку засилете го огнот за да зоврие. Оставете го да се готви 3-4 минути, тргнете го од оган и послужете веднаш.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Вибер.

  А доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img