Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

22.8 C
Skopje
Friday, May 17, 2024

More
  домаАгро ЗабаваЕфикасен домашен лек против настинка

  Ефикасен домашен лек против настинка

  petel baner

  Во денешно време сѐ повеќе се користат природни лекови за борба против настинка отколку антибиотици.

  Природните лекови можат да бидат навистина моќни во лекувањето на настинка и да го одржуваат телото здраво и витално. 

  Овој напиток ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот и да ги ублажите симптомите од здодевната настинка и грипот.

  Потребни состојки:

  1 црвен или жолт грејпфрут

  2 портокали

  1/4 лимон со кора

  половина шолја за кафе вода

  Agrobot

  малку рендан ѓумбир

  Излупените портокали и грејпфрутот и лимонот со кора заедно со водата ставете ги во блендер и миксирајте ги две минути.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Подготвениот напиток пијте го наутро и навечер 10 дена.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Вибер.

  А доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img