Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

23.8 C
Skopje
Friday, June 14, 2024

More
  домаАгро ВестиСе воведува систем за контрола на тутунските производи

  Се воведува систем за контрола на тутунските производи

  petel baner

  Во Македонија ќе се воведе Систем за следење и контрола на тутунските производи Track&Trace.

  Системот за следење и контрола на тутунските производи има за цел да обезбеди следење и контрола на тутунски производи во сите фази на нивното движење. Од производството, преку фазата на дистрибуција, до првото малопродажно место.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Овој систем, Track&Trace, за тутунски производи, во Европската Унија е регулиран со директива и регулативи коишто се задолжителни за примена во земјите членки на Европската Унија. Со коишто се имплементирани одредбите од Протоколот за елиминирање недозволена трговија со тутунски производи на Светската здравствена организација.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро вести, како и нашите групи на Facebook и Вибер.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img