Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

32.8 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

More
  домаАгро ВестиСтапува на сила забраната за движење во шуми

  Стапува на сила забраната за движење во шуми

  petel baner

  Со одлука на Владата, од денеска стапува на сила забрана за движење во шуми.

  Владата донесе одлука синоќа и ги задолжи надлежните тела што стопанисуваат да прогласат забрана за движење низ шуми која ќе се операционализира од денеска (17 јули).

  agrounik

  „Забраната важи и за движења во националните заштитени подрачја Јасен, Маврово, Попова Шапка и Пелистер“, додаваат од Владата.

  На подрачјето на Водно, пак, каде нема забрана за движење, се предвидени редовни контроли.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Ваквата одлука доаѓа во период кога земјава се наоѓа во портокалова фаза од опасност поради високите температури. За заштита на населението, беа продолжени и препораките и одлуките кои се однесуваат на ранливите категории и на работата на отворено.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img