Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

24.8 C
Skopje
Tuesday, June 25, 2024

More
  домаАгро ЗабаваФестивал на велешка пита од 6 до 8 октомври

  Фестивал на велешка пита од 6 до 8 октомври

  petel baner

  Традиционалниот фестивал на велешката пита и вино „Питијада 2023“ ќе се одржи од 6 до 8 октомври 2023 година.

  Овој фестивал во Велес ќе донесе бројни музички имиња од Македонија, нудејќи програма за сите генерации.

  agrounik

  „Питијада 2023“ в петок ќе ја отворат дечињата од ОЈУДГ „Димче Мирчев”, по што ќе се сече џиновска пита. Вечерта ќе настапат: „5+ бенд“, Ефто Пупиновски, Пајак и Лара, како и „ Некст тајм“.

  В сабота, на 7 октомври, ќе има денска забава со диџеј Popeye, а вечерта ќе може да се проследи „Светот на Биби“, како и настапите на Елена Андоновска, „2 Бона“ и на групата „Меморија“.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  В недела, на 8 октомври, во текот на денот децата ќе забавуваат со настапот на детскиот фестивал „Поточиња“ и „D Chicks“, а вечерта ќе следува забава со „Тин камп“,  Игор Димовски – Пауза за ракија, Бени и „Нон стоп“, како и со ДНК.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро забава, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img