Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

12.8 C
Skopje
Friday, March 1, 2024

More
  домаАгро ЗабаваФестивал на виното во Скопје

  Фестивал на виното во Скопје

  Agrobot

  По тринаесетти пат од 11 до 14 октомври пред спортската сала „Борис Трајковски“ во Скопје ќе се одржи фестивалот на виното „Виноскоп“.

  Годинашниот „Виноскоп“ ќе понуди вкусни македонски вина на преку 40 винарии, деликатеси и богата музичка програма.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Нека оваа есен биде за паметење и возбуда со македонско вино и најдоброто од македонската и балканската музика, најавуваат организаторите на „Виноскоп“, чија примарна е подигнување на винската култура.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img