Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

14.8 C
Skopje
Thursday, February 29, 2024

More
  домаАгро ВестиМинистерска конференција за обновување на шумите

  Министерска конференција за обновување на шумите

  Agrobot

  Денеска во Скопје ќе се одржи прва министерска конференција за шумарство „Најдобри практики и иксуства во обновувањето на шумите“.

  Домаќин на министерската конференција за обновување на шумите е министерот Љупчо Николовски, а учество ќе земат Владимир Јоковиќ вицепремиер и министер за земјоделство, шумарство и водостопанство на Црна Гора. Анила Денај, министерка за земјоделство и рурален развој на Албанија. Фатон Пеци, министер за земјоделство, шумарство и рурален развој на Косово и Мирослав Маринов заменик министер за земјоделство и храна на Бугарија.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Во рамки на министерската конференција министрите ќе одржат министерска тркалезна маса каде ќе разговараат за обновувањето на шумите и пошумувањето како стратегии за справување со предизвиците од климатските промени во нашиот регион. 

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img