Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

13.8 C
Skopje
Saturday, February 24, 2024

More
  домаАгро ЗабаваСо маслиново масло решето го проблемот со проширени вени

  Со маслиново масло решето го проблемот со проширени вени

  Agrobot

  Непријатниот изглед на проширени вени на нозете можете да го ублажите со користење на маслиново масло кое има бројни позитивни ефекти.

  Неправилното функционирање на вените доведува до нивно проширување, а токму маслиното масло може да ви помогне да го ублажите овој проблем.

  Покрај тоа што го користи во кујната, ова масло има и корисни придобивки кога се користи во служба на убавината. Добро тонизира, смирува, има антиинфламаторно дејство,. А исто така ја апсорбира кожата за да го активира протокот на крв со проширување на вените.

  petel baner

  Омега 3 масните киселини од него минуваат низ вените и на тој начин ја враќаат функционалноста на еднонасочниот вентил. Што резултира со намалување на проширените вени.

  Како да се користи?

  Земете мала количина маслиново масло и стоплете ја. Земете памукче или некоја крпа, натопете го во маслото и почнете да ја масирате областа која е критична за вас. Масирајте неколку минути, што е доволно за кожата да се впие и да стигне до вените.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Повторете ја оваа постапка најмалку два пати месечно. После неколку „третмани“ ќе забележите подобрување и поубав изглед на вашите нозе.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро забава, како и нашите социјални мрежи FacebookViber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img