Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

19.8 C
Skopje
Tuesday, June 25, 2024

More
  домаАгро ВестиКако да го помогнете финансиски вашиот агро бизнис?

  Како да го помогнете финансиски вашиот агро бизнис?

  petel baner

  Како да го помогнете финансиски вашиот агро бизнис? –Tigo Premium опцијата го подобрува вашиот агро бизнис

  Tigo Premium опцијата е уникатна понуда на кредит со 50%  попуст на каматата, креирана за сите земјоделци и им овозможува лесен и едноставен пристап од дополнителни финансиски средства за унапредување на проектите под многу погодни услови, подобрување на искуство во земјоделието и полесно справување со  секојдневните препреки со кои се среќаваат.

  Со Tigo Premium опцијата земјоделците ќе можат да инвестираат во опрема, сезонските сеидби, постојана работна сила, односно да искористат повеќе можности за унапредување и зголемување на приходот од земјоделието.

  agrounik

  Она што го прави Tigo Premium особено специфичен и корисен е флексибилниот начинот на отплата. Месечниот долг се состои единствено од трошоците за кредитот. Главницата ја враќате со последната месечна рата, односно по 6 или 12 месеци, во зависност од вашиот избор. Тоа значи дека кредитот можете да го вратите– за 6 или 12 месеци.

  Како да го помогнете финансиски вашиот агро бизнис?

  За повеќе информации можете да посетите некоја од нашите Тиго филијали, да се јавите на 13 700 или пак проверете онлајн на нашиот вебсајт: www.tigo.mk.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  ПР објава

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img