Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

12.8 C
Skopje
Saturday, March 2, 2024

More
  домаАгро советиСвинско месо во тегла

  Свинско месо во тегла

  Agrobot

  Свинско месо во тегла еве еден брз рецепт.

  Обично месо од бут се става во тегла.

  Месото го сечеш на коцки одприлика 4 на 4 сантиметри.

  На месото се додава сол и се меша.

  Теглите ги полниш со месо до под капачето. ВОДА НИКАКО.

  Теглите ги затвараш и се замотуваат во весник или во крпи. Се редат во шерпа и полниш вода во шерпата до под капачињата па после го палиш огнот.

  Кога ќе почне да врие најмалку 5 саати да крчка на тивок оган.

  Ги оставаш да се изладат и другиот ден се вадат и се ставаат во подрум.

  petel baner

  Свинско месо во тегла

  свинско месо во тегла

  Злате Гуге Настевски

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Овој брз рецепт ни го пушти Злате и ветуваме дека ќе го пробаме.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img