Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

13.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024

More
  домаАгро ВестиИсплатени субвенциите на лозарите

  Исплатени субвенциите на лозарите

  petel baner

  Исплатени субвенциите на лозарите . На сметките на 9.741 лозар биле исплатени 442 милиони денари, односно околу 7.186,991 евра.

  МЗШВ со убава честитка за празникот пријатно ги изненади Лозарите.

  Agrobot

  Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство информира дека традиционално, како и секоја година, на празникот на лозарите и винарите Свети Трифун, се исплатени субвенциите за поддршка на лозарството.

  Секој лозар на својата сметка добива 40.000 денари по хектар дополнителна субвенција. Лозарите како и другите земјоделци на крајот на 2023 година ја добија авансната исплата на 30 проценти од основните субвенции за 2023 година, или 12.000 денари.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Па така, вкупната субвенција која досега ја добија лозарите изнесува 52.000 денари. 

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img