Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

14.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар цени 23.02.2024 година

  Кванташки пазар цени 23.02.2024 година

  petel baner

  Кванташки пазар цени 23.02.2024 година

  Краставица 65 – 75 ден кг
  Домат 80 – 90 ден кг
  Ѓумбир 260 ден кг
  Пипер 130 – 140 ден кг
  Лут пипер 10 ден парче
  Лимун 35 ден кг
  Портокал 40 ден кг
  Мандарина 45 55 ден кг
  Банана 1100 ден пакет
  Авокадо 190 ден кг
  Тиквица 85 ден кг
  Модар 135 ден кг
  Пашканат 100 ден кг
  МАрула 25 – 30 ден парче
  Магдонос 15 – 30 китка
  Целер 40 – 50 ден парче
  Цвекло 13 – 17 ден кг
  Морков 20 – 25 ден кг
  Кромид 35 40 ден кг
  Компир 30 35 ден кг
  Лук 200 ден кг
  Брокула 70 ден кг
  Карфиол 70 ден кг
  Круша 110 ден кг
  Нане 60 ден китка
  Француски магдонос 40 50 ден китка
  Мента 60 ден китка
  Рукола 20 – 25 ден китка
  Зелка 23 – 25 ден кг
  Зелка црвена 30 – 33 ден кг
  Спанаќ 40 – 45 ден кг
  Јаболко 22 – 33 ден кг
  Ананас 85 – 90 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Кванташки пазар цени 23.02.2024 година

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img