Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

13.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024

More
  домаМеханизацијаТрактори Македонија

  Трактори Македонија

  petel baner

  Трактори Македонија ова се некои од брендовите кои што се најзастапени во светот. Секој земјоделец си има свој омилен трактор. Еве неколку модели кои што ги има кај нас. Мораме да напоменеме дека порано тоа беше ИМТ но сега веќе не се произведува.

  1. John Deere
  2. Massey Ferguson
  3. Case IH
  4. New Holland
  5. Kubota
  6. Fiat
  7. Fendt
  8. Claas
  9. Solis
  10. Lovol
  11. Deutz-Fahr
  12. Tafe
  13. Mahindra
  14. Hattat
  15. Same
  16. Valtra
  17. Lamborghini
  18. Steyr
  19. Belarus
  20. Zetor
  21. Landini

  Еве на што треба да обрнете внимание кога купувате нов трактор:

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk
  1. Производител и модел: Истражете ги различните производители и модели на трактори за да најдете она што најдобро одговара на вашите потреби и буџет.
  2. Способности и перформанси: Оценете ги способностите и перформансите на тракторот според типот на работи што ќе ги изведувате на вашата фарма.
  3. Моќност на моторот: Потребната моќност на моторот треба да биде во согласност со работите што ќе ги изведувате, вклучувајќи ги работите со приклучоци.
  4. Вид на терен и траекторија: Размислете за теренот на вашата фарма и изберете трактор што е прилагоден за работа на таа врста терен.
  5. Големина на тракторот: Обратете внимание на големината на тракторот и дали тој може да се движи лесно и безбедно низ теренот на кој што се наѓа вашата фарма.
  6. Одржување и сервисирање: Истражете ги опции за одржување и сервисирање на тракторот во вашата локална област и проверете го достапниот деловен сервис.
  7. Функции и опции: Разгледајте ги различните функции и опции што ги нудат различните модели на трактори и изберете ги оние што се најважни за вашиот бизнис.
  8. Цена и буџет: Оценете го односот помеѓу цената и квалитетот на тракторот и осигурајте се дека се вклопува во вашиот буџет.Размислете на начинот на финансирање при купување на нов трактор.
  9. Гаранција и поддршка: Проверете ја гаранцијата и поддршката што ја нуди производителот за да се осигурате дека вашиот инвестиција е заштитена.
  10. Вредност на пазарот за половни трактори : Ако гледате половни трактори, внимавајте на нивната состојба, историја на сервисирање и можни проблеми што може да настанат во иднина.

  Секако, пред да купите нов трактор, е важно да направите детална анализа и да се консултирате со стручњаци за да се осигурате дека го направите најдобриот избор за вашиот бизнис.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img