Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

11.8 C
Skopje
Thursday, May 16, 2024

More

  Посна леќа

  petel baner

  Посна леќа потребни состојки за подготовка

  500 гр леќа


  2 моркови исечени на коцки

  1 пире од домати

  1 ситно сечкан кромид

  3 чешниња лук, сецкани
  сок и кора од еден портокал

  1 ловоров лист

  1/2 чаша маслиново масло

  2-3 лажици оцет

  Сол Бибер

  Подготовка

  Сварете ја леќата во вода 10 – 20 минути и исцедете ја. Наполнете го тенџерето со вода додадете ги пирето од домати, морковот, кромидот, лукот, портокалот, ловоровиот лист и пиперката и варете 5 минути.

  Додадете ја леќата и динстајте околу 30 минути.

  Agrobot

  Додадете ги солта и маслиновото масло и варете уште 10 минути. Послужете со малку оцет.

  Посна леќа рецепт за подготовка замена за посно гравче и ова растение грми.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Петок е се пости. Поздрав добри луѓе. Наздравје ручек.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img