Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

35.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаАгро ВестиАгронаука и пракса

  Агронаука и пракса

  petel baner

  Агронаука и пракса – Земјоделскиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ од Штип го организира IV Mеѓународно научно-стручно советување „Агронаука и пракса“ (АНП 2024), давајќи им можност на учесниците да презентираат и дискутираат за оригинални научни и практични резултати во различни полиња на земјоделството.

  IV Меѓународно научно-стручно советување „Агронаука и пракса“ (АНП 2024) е организирано со намера да ги обедини сите релевантни фактори од земјоделскиот сектор за споделување на нивното знаење, искуство и проблеми.

  agrounik

  Една од главните цели е да се направи мост и да се овозможи силна комуникација помеѓу научноистражувачката и практичната работа во земјоделскиот сектор, како во нашата земја, регионот, така и пошироко, со што ќе се добие меѓународна димензија.

  Главна цел на Советувањето е да се поврзат и промовираат научните достигнувања и практичните знаења во актуелните тематски области.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Со голема чест и задоволство ве покануваме активно да учествувате на Советувањето.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img