Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

29.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

More
  домаАгро ВестиМакедонска трета лига

  Македонска трета лига

  petel baner

  Македонска трета лига – Повелете ова се табелите од Третата македонска фудбалска лига.

  Бидејќи навистина никој во Македонија не ги објавува резултатите од овие фудбалски натрепвари во Третата македонска фудбалска лига еве ние решивме и ви ветуваме дека од сега ќе ги објавуваме и табелите и резултатите од оваа екстремно тешка и интересна фудбалска лига.

  На некои од овие терени да дојдат и најзвучните фудбалски клубови нема да можат да земат бод. 🙂

  На овие натревари има повеќе публика отколку во првата лига и навистина не е фер никој да не ги објавува овие натпревари.

  Затоа иако сме ние земјоделски сајт но сепак се грижиме и за руралниот развој и затоа ветуваме дека ќе се потрудиме да ги објавуваме резултатите од оваа лига.

  Доколку до нас стигаат и некои трачеви за жешки трансвери секако дека и нив ќе ги објавуваме.

  ТРЕТА ЛИГА – ДИВА ЛИГА – МАШКА ЛИГА

  Трета лига Југ 23/24

  Поз.КлубОНПорБОД
  1ФК БОРЕЦ 1919 АД20151
  2ФК ПРЕВАЛЕЦ20442
  3ФК РОСОМАН-8320440
  4ФК ГОЛЕМО КОЊАРИ20537
  5ФК ПИТУ ГУЛИ20830
  6ФК СЛОГА 197620828
  7ФК МЛАДОСТ 193020828
  8ФК УЛТРАС201317
  9ФК МАРЕНА201215
  10ФК Бучин201513
  11ФК ТИМ ЛОКОМОТИВА 2018201610

  Трета лига Југозапад 23/24 – Табела

  Поз.КлубОНПорБОД
  1ФК КОРАБИ15140
  2ФК ЛИРИЈА с.Грнчари15429
  3ФК КРАВАРИ15625
  4ФК ДЕМИР ХИСАР15524
  5ФК ПРЕСПА15817
  6ФК САТЕСКА15913
  7ФК ВЛАЗНИМИ15912
  8ФК СВЕТЛОСТ15912
  9ФК ЈАНГ ТИМ859

  Трета лига Исток 23/24

  agrounik
  Поз.КлубОНПорБОД
  1ФК ВАРДАРСКИ16137
  2ФК СЛОГА 193416335
  3ФК ТИВЕРИЈА16626
  4ФК ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО16525
  5ЗС ОВЧЕ ПОЛЕ16624
  6ФК УДАРНИК16816
  7ФК РУДАР 194716716
  8ОФК МАЛЕШ161111
  9ФК КАРБИНЦИ16119

  Трета лига Север 23/24

  Поз.КлубОНПорБОД
  1ЗГ ФК КУМАНОВО26270
  2ЗФК Шкендија Арачиново 7726369
  3ФК ЕУРОМИЛК ГЛ АД26456
  4ФК ФОРТУНА26846
  5ФК БВК КОЊАРЕ26942
  6ФК БЕСА-ВЛАЗРИМИ261236
  7ФК ПЕХЧЕВО Скопје261133
  8ФК Аеродром 2018261032
  9ФК КАДИНО261232
  10ФК РИНИА 98261331
  11ФК БАШКИМИ ЉУБОТЕН261230
  12Бутел261624
  13ФК ПЕТРОВЕЦ261912
  14ФК ССК НОВА26251

  Трета лига Запад 23/24

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk
  Поз.КлубОНПорБОД
  1ФК ВЛАЗЕРИМИ Ј 197721059
  2ФК ФЦ ЏЕПЧИШТИ 199621546
  3ФК ДРИТА 9421631
  4ФК ЉУБОТЕН211223
  5ФК ЗАЈАЗИ211023
  6ФК РЕЧИЦА211023
  7ФК НАПРЕДОК АД211518
  8ФК КАМЈАНИ211417

  Македонска трета лига – кој е вашиот омилен клуб?

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img