Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

30.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на овошје и зеленчук на кванташки пазар во Скопје

  Цените на овошје и зеленчук на кванташки пазар во Скопје

  petel baner

  Цените на овошје и зеленчук 27.05.2024 година

  Краставица 25 – 30 ден кг

  Домат 22 до 35 ден кг

  Компир 25 – 30 ден кг

  Кромид 12 – 14 ден кг

  Зелка 14 ден кг

  Марула 10 – 15 ден парче

  Млад кромид 10 – 12 снопче од 4 кромидчиња

  Млад лук 10 парче главица

  Пашканат млад 120 кг

  Морков 30 ден кг

  Цвекло 17 ден кг

  Магдонос 5 ден китка

  Рукола 15 ден китка

  Лубеница 43 ден кг

  Јагода 140 ден кг

  Цреша 60 -180 ден кг

  Кајсија 85 ден кг

  Праска 70 ден кг

  Праска нектарина 80 ден кг

  Целер 50 ден парче

  Ротквица 6 денари китка

  Тиквица 10 до 15 денари парче

  Модар домат 80 ден кг

  Јаболко 30 до 50 ден кг

  Портокал 30 до 45 ден кг

  Спанаќ 50 ден кг

  Праз 600 ден сноп

  Круша 110 ден кг

  Пипер 80 благ ден кг

  Пипер лут 70 ден кг

  Грашок 60 ден кг

  Зелка црвена 25 – 30 ден кг

  Нане 30 ден китка

  Босилок 30 – 40 ден китка

  Копар 30 ден китка

  Дива рукола 20 китка

  Мента 30 ден китка

  Авокадо 200 ден кг

  Лимета 250 ден кг

  agrounik

  Киви 130 ден кг

  Цел месец Мај трговците на кванташкиот пазар во Скопје се жалат дека има огрмен пад на потрошувачката и посетители на овој пазар.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  И има драстичен пад на цените на земјоделските производи.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img