Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

36.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

More
  домаАгро ВестиСе судрија трактор и товарно возило

  Се судрија трактор и товарно возило

  petel baner

  Се судрија трактор и товарно возило, трактористот пренесен во болница

  Сообраќајот на регионалниот пат Делчево – Пехчево од 11:25 часот беше во прекин во двата правца поради сообраќајна несреќа.

  agrounik

  Од МВР потврдуваат дека имаат пријава за сообраќајка на патот Делчево – Пехчево.
  Во несреќата учествувале товарно моторно возило и трактор. Возачот на тракторот со повреди е пренесен во болница, ова се првичните информации ги соопштија од полицијата за несреќата.

  Се судрија трактор и товарно возило – Патниот правец сега е пуштен за сообраќај.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Апелираме до сите учесници во сообраќајот да внимаваат во овој период бидејќи има значително раздвижување на земјоделска механизација низ патиштата во Македонија.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img