Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

14.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

More
  домаАгро ВестиШтип доби современ пазар

  Штип доби современ пазар

  petel baner

  Современ пазар во градот Штип.

  Од денеска, Штип има нов полузатворен пазар, кој се простира на 1.200 квадратни метри.

  Овој пазар е продолжение на веќе постојниот пазар, кој е со исти површина и капацитет.

  Новиот пазар е со проѕирен покрив, современа подлога, 50 тезги и паркинг простор за најмалку 100 возила, каде што ќе можат да се паркираат земјоделските производители од Источна Македонија.

  agrounik

  Со ново изградениот дел Градскиот пазар во моментов има 220 продажни места, со што се задоволуваат потребите на пазаџиите.

  Им честитаме на Штипјани и им посакуваме на овој пазар да се наоѓаат што повеќе домашни производи.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Современ пазар во градот Штип

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img