Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

36.8 C
Skopje
Friday, July 12, 2024

More
  домаАгро ВестиМојот роден крај

  Мојот роден крај

  petel baner

  Мојот роден крај
  Со гордост кажувам дека сум од село
  наше село, село весело,
  од извор чиста вода блика
  најубавото село Соколарци се вика.


  Целото наше плодно оризово поле
  наликува сега на море,
  зелен ќилим тоа свило
  на сите нас ни е мило.

  agrounik


  Селаните сложни црквата ја градат не се жалат сè од себе дават.
  Дај боже да има
  венчавки, крштевки, слави
  веселби, свадби во село да се прави.


  Чист воздух, природа чиста полни гради, глава бистра
  убаво е на село знаат сите во мир, спокој и здравје ни минуваат
  дните.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Мојот роден крај

  Ученик: Делфина Ѓоргиева
  Ментор: Лимонка Стојкова

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img