Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

38.8 C
Skopje
Friday, July 12, 2024

More
  домаАгро ЗабаваНајголемата лубеница на светот

  Најголемата лубеница на светот

  petel baner

  Најголемата лубеница на светот – Во светот на градинарството, понекогаш сведочиме на неверојатни достигнувања кои го оставаат светот без зборови.

  Едно од тие достигнувања е одгледувањето на најголемата лубеница на светот, која тежеше неверојатни 159 килограми. Ова чудо на природата го одгледа Крис “Супермен” Кент од Севиервил, Тенеси, кој заслужено го освои Гинисовиот рекорд во 2013 година.

  Крис Кент е добро познат во светот на одгледувањето лубеници, но ова достигнување го подигна на сосема ново ниво. Со својот упорен труд и посветеност, Крис успеа да го одгледа ова огромно овошје кое ги импресионираше сите. Процесот на одгледување не беше лесен и бараше многу време, трпение и знаење.

  Успехот на Крис е резултат на прецизно следење на условите за растење, правилна исхрана и заштита од болести и штетници. Тој користеше специјални техники и совети од експерти за да ја постигне оваа големина. Оваа лубеница не само што ги импресионираше љубителите на градинарството, туку и го привлече вниманието на медиумите ширум светот.

  За многумина, овој рекорд е инспирација и доказ дека со доволно посветеност и љубов кон она што го работиме, можеме да постигнеме неверојатни резултати. Крис “Супермен” Кент ни покажа дека градинарството не е само хоби, туку и уметност и наука која бара огромна посветеност.

  Најголемата лубеница на светот – Видео

  agrounik

  Оваа приказна за најголемата лубеница на светот не е само приказна за рекорд, туку и потсетник дека природата секогаш може да не изненади. Нека ова достигнување служи како инспирација за сите нас да ги следиме нашите соништа и да се стремиме кон големина, без разлика во која област се наоѓаме.

  И ние во Македонија си имаме наши Агро Шампиони кои ни испраѓаат слики од своите џиновски земјоделски производи.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Поздрав добри луѓе. Само Рурално

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img