Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

30.8 C
Skopje
Friday, July 12, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки 08.07.2024 година

  Кванташки 08.07.2024 година

  petel baner

  Кванташки 08.07.2024 година – Ова се цените што успеавме да ги дознаеме.

  Компир 12 – 13 ден кг

  Кромид 14 ден кг

  Цвекло 15 – 20 ден кг

  Морков 15 – 18 ден кг

  Целер 40 – 60 ден парче

  Пашканат 100 – 120 ден кг

  Магдонос 8 – 10 ден китка

  Рукола 15 – 20 ден китка

  Марула 25 – 30 ден парче

  Тиквица 15 ден парче

  Зелка 15 – 18 ден кг

  Црвена зелка 20 – 25 ден кг

  Лук 250 ден килограм

  Домат црвен 30 – 35 ден кг

  Розев домат 30 – 35 ден кг

  Модар домат 30 ден кг

  Блитва 15 ден китка

  Краставица скопска 35 – 40 ден кг

  Краставица струмичка 45 ден кг

  Јаболка 25 – 60 ден кг

  Круша 50 – 60 – 65 ден кг

  Диња полидор 30 ден кг

  Диња руски ананас 40 ден кг

  Модра слива 35 ден кг

  Нектарина праска 40 – 50 – 60 ден кг

  Праска 30 – 35 ден кг

  Шеќерац пченка 18 – 20 ден парче

  Лубеница 10 – 11 – 12 ден кг

  Пипер бела дуга 50 – 60 ден кг

  Пипер лут 60 ден кг

  Бабура 45 -50 ден кг

  Пипер струмички камелеон 40 ден кг

  Ајварка 80 ден кг

  Кајсија 50 – 60 – 70 – 80 ден кг

  Цреша 70 ден кг

  Млад кромид 20 ден снопче

  Млад лук 10 ден парче

  Капина 160 ден кг

  Малина 200 ден кг

  Авокадо 220 ден кг

  Босилок 30 ден китка

  agrounik

  Нане 30 ден кг

  Француски магдонос 20 ден китка

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Кванташки 08.07.2024 година Трговците се жалат дека многу е опадната работата на овој пазар.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img