Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

4.8 C
Skopje
Saturday, February 4, 2023

More
  spot_img

  Појава на птичји грип во Словенија

  Кај 23 лебеди во Прекмурје, Словенија е потвредо присуство на птичји грип. Управата за храна, ветеринарство и заштита на растенијата на Словенија ги предупредува одгледувачите...
  spot_img

  Свежи и сушени листови од смоква како природен лек

  Листови од смоква - имаат бројни лековити својства, а најпознато е тоа што го нормализираат шеќерот во крвта. Од нив можете да направите домашен...

  Како да ги читате етикетите на пакувањето без да бидете измамени?

  Како да ги читате етикетите на пакувањето - Читањето на спецификациите на производот е многу напорно. Денешните потрошувачи се повеќе свесни за здравјето, па производителите...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Најчести проблеми со старите трактори

  Најчести проблеми со старите трактори - ова прашање им го поставивме на стручните лица од сервисот на земјоделски машини на фирмата Хемометал. 10 најголеми...

  HATTAT T4110 – робустниот моќен трактор

  Овозможете си сосема поинакво земјоделско искуство со робустниот моќен играч HATTAT T4110. Достапен веднаш во продажните места на Хемометал! HATTAT T4110 - Спецификации: Мотор - 110...

  Ново во Хемометал!!! Солис фрези и мулчери

  Долгоочекуваните фрези и мулчери од СОЛИС конечно пристигнаа во салоните на Хемометал ДОО - Битола. Силна издржлива конструкција Работна зафатнина од 1.20м ; 1.50м ;...

  Наскоро во Хемометал ! Прскалки и атомизери AGROSE

  Хемометал на своите почитувани клиенти со задоволство им го најавува врвниот бренд за прскалки и атомизери AGROSE. AGROSE TARIM е квалитетен врвен бренд за производство...

  Трактор HATTAT T4110

  HATTAT T4110 достапен веднаш во продажните места на Хемометал! Овозможете си сосема поинакво земјоделско искуство со робустниот моќен играч. HATTAT T4110 спецификации: Мотор - 110 КС Тип...

  Машини за молзење – СЕЗЕР

  Машини за молзење од брендот СЕЗЕР моментално достапни во продажните салони на ХЕМОМЕТАЛ - БИТОЛА. Во продолжение и спецификациите. Машини за молзење - СЕЗЕР Можност за...

  Во Србија засеани рекордни површини со пченица

  Рекордни површини со пченица во последните седум години се засеани при годинашнава есенска сеидба во соседна Србија. Во есенската сеидба пченица е посеана на повеќе...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови