Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

14.8 C
Skopje
Saturday, May 25, 2024

More
  домаАгро ВестиТрактор на годината електричен и автономен

  Трактор на годината електричен и автономен

  petel baner

  Од Рубликата живееме на иста планета и ние и тие Земјоделци. Исто е ама не е исто.

  Ако мислевте дека косилките и виљушкарите на батерии се максимумот што може да ја достигне електричната енергија во однос на работните возила, не сте во право. Од Калифорнија, поточно градот Ливермор, моментално доаѓа најнапредниот трактор во светот.

  Не загадува и работи автономно (ВИДЕО)

  Трактор на годината

  Неговото име е Монарх, а покрај атрактивниот дизајн со LED осветлување, има и многу повеќе.

  Agrobot

  Ова е електричен и автономен , односно „најпаметен трактор на светот“, како што го нарекуваат во седиштето на компанијата.

  Особено, електричниот погон носи значителни придобивки. Како прво, повеќе нема загадување од честичките емитирани со издувните гасови. Друг домен во кој се користи електричен погон е заштедата.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Оваа машина заштедува околу 45 долари дневно на гориво.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img