Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

33.8 C
Skopje
Thursday, July 18, 2024

More
  домаАгро ВестиПротест на тутунарите!

  Протест на тутунарите!

  petel baner

  Во моментов пред владата сеуште трае протестот на тутунарите ,во очекување некој да ги прими на разговор за да се види како што велат тие, ” зошто владата се откажа од првичното ветување за подобра цена на откуп и дека тутунот од четврта класа едноставно нема да може да се откупува”.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk
  протест на тутунарите
  Од протестот на тутунарите

  Во моментов имаме откупување на неколку стотини пакети тутун кој е буквално единствено од трета и четврта класа, како да е тој тутун донесен за фрлање а не за продажба”, велат тутунарите.

  “На откупувачите им е дозволено да вржат увоз на тутун од страна со што нашиот тутун останува”, вели еден од незадоволните тутунари.

  Во моментов се очекува прием на тутунарите во владата, па ги очекуваме изјавите за евентуалните решенија кои ќе произлезат од средбата.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img