Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

28.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки 05.01.2021

  Цените на кванташки 05.01.2021

  petel baner

  Цените на кванташки тазе како и секогаш 🙂

  Повелете ова се денешните цени од кванташкиот пазар во Скопје

  Цените на кванташки Скопје05.01.2021

  Зелка млада 25-30 ден кг
  Домашен 15-18 ден кг крупен а увезен  22 ден кг
  Прокељ 50-70 ден кг
  Целер 25-35 ден кг
  Кромид стар 12-15 ден кг
  Кромид млад 300 25 снопчиња
  Спанаќ 50-60 ден кг
  Краставица 70-90 ден кг
  Брокула 50 ден кг
  Рукола 20 ден снопче
  Цвекло 8-12 ден кг
  Компир 15 ден кг
  Марула 20 ден парче  
  Пипер лут 10 ден парче
  Пипер благ зелен 80 ден кг
  Пипер црвен благ 100 ден кг
  Модар домат 100 ден кг
  Тиквица 70 ден кг
  Магдонос 10-15 ден китка
  Ротквица 12 ден снопче
  Лук стар 160-180 ден кг
  Грав увозен 90 ден кг
  Грав домашен 150-200 ден кг
  Карфиол 50-60 ден кг
  Јаболки зависи од квалитетот од 20-30 ден кг
  Француски магдонос 15 ден китка
  Костен 150-200 денари кг
  Домат црвен 50-80 ден кг
  Круша 70-90 ден кг
  Кива 65 ден кг
  Пашканат 60 ден кг
  Банана 900 ден пакет 20 кг
  Портокал 25-35 ден кг
  Авокадо 180-200 ден кг
  Јагода 220 кг увозна
  Лимун 30-38 ден кг    

  Поздрав до Екипата од Кванташки  
   
  Цените на кванташки 05.01.2021

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img