Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

30.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаАгро ВестиКоледарски песни

  Коледарски песни

  petel baner

  Еден грст народ сме, но сепак во секој град и секое село имаме различни адети, обичаи кога се во прашање верските празници. За секоја намена имаме и соодветна песна. Знаеме дека сите ја знаете “Коледе”, но се обложуваме дека сигурно не сте ја чуле оваа песна. Од кого ја учиме традицијата, ако не од највозрасните. Повелете уште една коледарска песна. Дали сте ја слушнале некогаш?

  Малку да се расположиме и насмееме.
  Среќни празници !

  Следете ги нашите социјални мрежи Facebook и Viber и секако, Zemjodelie.mk.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img