Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

30.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаситеНаправете си сами средство за плакнење на устата со мед

  Направете си сами средство за плакнење на устата со мед

  petel baner

  Загрижени сте за квалитетот на средство за плакнење на устата што го купувате во маркетите или аптеките. Би сакале да си обезбедите природен третман за одржување на оралната хигиена – направете си сами.

  Средство за плакнење на устата со мед

  Состојки:

  • 2 dl филтрирана вода
  • 1 кафена лажичка квалитетен домашен мед
  • 1 лажичка свежо исцеден сок од лимон
  • 2 капки есенцијално масло од нане
  • 2 капки есенцијално масло од диво нане
  • 1 капка масло од анасон

  Подготовка:

  Сите состојки ставете ги во стаклено шише и добро протресете. Чувајте ја водата на темно и ладно место и добро протресете пред секоја употреба.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката храната како лек, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img