Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

24.8 C
Skopje
Thursday, September 21, 2023

More
  домаМеханизацијаЗаштитна опрема за прскање со пестициди (KASCO)

  Заштитна опрема за прскање со пестициди (KASCO)

  Petel.mk

  KASCO

  Земјоделскиот опсег на респираторна заштитна опрема KASCO се препорачува за прскање на пестициди на отворени полиња, во оранжерии и во расадници. Се употребува за цвеќарство, градинарство и за време на ракување или обработка на жито, како и за чистење и дезинфекција на штали и други работи каде е неопходно ефикасно да ги заштити респираторните патишта на човекот од прашина, органски пареи и гасови. Се препорачува и за заштита од индустриска прашина.

  Достапни во различни модели, респираторите се погодни за многу различни работни места во земјоделството и можат да се извршат или од трактор / оперативна машина или од батерии што се полнат со додатоци што се носат на ремен или вградени во шлемот.

  За повеќе совети при купување или користење на оваа заштитна опрема посетете ја страната на следниот ЛИНК, или јавете се на овој БРОЈ

  За повеќе слични корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img