Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

11.8 C
Skopje
Tuesday, October 4, 2022

More
  домаМеханизацијаСилажери - Тиназ

  Силажери – Тиназ

  Силажери (Тиназ) – независни машини за силажа дизајнирани да собираат пченка и други култури за производство на добиточна храна.

  Комбајни за силажа (силажери) се независни машини за производство на добиточна храна. Силажерите отсекуваат трева, пченка или друго растение на мали парчиња, кои потоа се собираат заедно во силос за складирање и ферментација за да го нахранат добитокот.

  Силажери – Тиназ спецификации:

  Работна зафатнина – 550 мм
  Капацитет – 20 тон/час
  Број на ножеви – 12
  Висина – 3100 мм
  Ширина – 2300 мм
  Должина – 2300 мм
  Минимална потребна моќ – 55 кс

  Силажери - Тиназ

  За совети при купување или користење на оваа машина кликнете на следниот ЛИНК, или јавете се на овој БРОЈ

  За повеќе слични корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img