Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

2.8 C
Skopje
Friday, December 8, 2023

More
  домаМеханизацијаИРТЕК - Тифони

  ИРТЕК – Тифони

  Agrobot

  Иртек е светски позната компанија за производство на мобилна полуавтоматска опрема од типот ТИФОН.

  petel baner

  Благодарение на современите конструктивни решенија, Тифоните на Иртек се способни да функционираат и при помали притисоци (од 1,5 до 2,5 бари), што ги прави економични при експлоатација.

  Основни технички карактеристики и стандардна опрема на горенаведените тајфуни се:

  – поцинкувана конструкција,
  – ротирачка платформа за 3600 во однос на шасијата,
  – количка изработена од галванизирана челична конструкција и топ со 3 млазници,
  – двострана врска за вода;
  – механичка нога за потпирање на куката на шасијата
  – приклучок за намотување со помош на трактор преку кардан,
  – турбина со бајпас,
  – повеќебрзински менувач (од 3 до 6 брзини),
  – приклучно флексибилно црево 3,3 m, 15 bar,
  – манометар исполнет со глицерин,
  – тахометар за брзо и лесно поставување на брзината на наводнување,
  – механизам за постојано одржување на поставената стапка на врнежи при работа,
  – автоматско запирање на намотување во крајната положба,
  – тајфун за погон на хидраулична суспензија за стабилност при работа,
  – хидрауличен погон за подигнување на количката со топови или дождовно крило.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Докажан квалитет
  Штедлив систем за наводнување
  Галванизирана шасија
  Хидраулично кревање и спуштање

  За совети при купување или користење на оваа машина кликнете на следниот ЛИНК, или јавете се на овој БРОЈ

  За повеќе слични корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img