Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

1.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

More
  домаАгро ВестиZetor Global 2150 - Чешкиот убавец по акциска цена, сега и кај...

  Zetor Global 2150 – Чешкиот убавец по акциска цена, сега и кај нас

  Agrobot

  Zetor Global 2150 – Трактор од истоимениот бренд од Чешка во ограничени количини конечно можете да го најдете ексклузивно во Хемометал – Битола.

  Познатиот чешки бренд за земјоделска механизација како и секогаш изненадува со своите висококвалитетни производи.

  petel baner

  Денес ви го претставуваме Zetor Global 2150 – трактор произведен во Индија, а контрола на квалитет во Zetor, Чешка.

  Високиот квалитет го рангира рамо до рамо со најголемите светски брендови.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Zetor Global 2150 – технички спецификации:

  Сила – 50 hp (коњски сили)
  Погон – 2wd на две тркала
  Број на цилиндри на мотор – 3
  Зафатнина на мотор – 3117 кубни cm
  Трансмисија – Carraro (Италијанска)
  Менувач – 8+8 синхрон менувач
  Капацитет на хидраулика – 1500 kg
  Гуми – предни 7.5*16, задни 8.3*20
  Кардан – 540 & 540 E
  Кочници – потопени во масло
  Излези на хидраулика – 2
  Без кабина

  Тракторот по акциска цена можете да го најдете само во Хемометал ДОО – Битола.
  Количините се ограничени.
  За подетални информации како и совети при купување или користење на оваа машина кликнете на следниот ЛИНК, или јавете се на овој БРОЈ.

  За повеќе слични корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img