Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

3.8 C
Skopje
Friday, December 8, 2023

More
  домаАгро ЗабаваЧај од рузмарин за подобра меморија

  Чај од рузмарин за подобра меморија

  Agrobot

  Рузмарин се користи за подобро памтење, потенција, низок притисок, а некои истражувања ја потврдија неговата ефикасност во борбата против ракот.

  Со чајот од рузмарин ќе ја зголемите будноста и концентрацијата што води до поефективно извршување на задачи кои се поврзани со помнење.

  petel baner

  Се препорачува исто така оваа билка да ја коносумирате и во вид на зачин.

  Она што е важно да се напомене, е дека овој чај не се препорачува за време на бременост и доење.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Една лажичка сушен рузмарин прелијте ја со 2 дл врела вода. Поклопете го садот и процедете после 10 минути.

  Чајот можете да го засладите, но избегнувајте ги вештачките засладувачи.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката агро забава како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img