Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

35.8 C
Skopje
Sunday, June 23, 2024

More
  домаАгро ЗабаваМеѓународен натпревар во јадење лути пиперки 

  Меѓународен натпревар во јадење лути пиперки 

  petel baner

  За првпат во Кавадарци ќе се реализира Меѓународен натпревар во јадење лути пиперки насловен „Супер лут предизвик”.

  Овој натпревар е во рамки на стопанско-културната и туристичка манифестација „Тиквешки гроздобер“.

  Настанот што ќе се одржи во кавадаречка гостилница „Старо Маало“ во петок во 18.00 часот е насловен „Супер лут предизвик”.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Организаторот информира дека за сите натпреварувачи следуваат вредни награди, а главната награда за победникот е LCD телевизор. Неколку спонзори го поддржуваат овој натпревар.

  Бројот на натпреварувачи е ограничен.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро совети, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img