Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

14.8 C
Skopje
Saturday, June 15, 2024

More
  домаситеКомбинација за разбивање на вишокот маснотии

  Комбинација за разбивање на вишокот маснотии

  petel baner

  Напитокот ги отстранува вишокот маснотии и вода од телото, ја подобрува функцијата на мозокот, ја подобрува меморијата, го подобрува слухот и видот.

  agrounik

  Главните состојки на овој рецепт се свеж рен, лимон со кора и мед. За медот и лимонот веќе е многу кажано, па накратко ќе се осврнеме на ренот.

  Кога ќе го пробате овој пијалок, самиот вкус кажува дека ги јаде мастите во вашето тело. Кога ќе го пиете ќе имате чувство дека нешто веќе се случува, само натприродно! Поради својот состав (витамин Ц, калиум, витамин Б1, витамин Б6, железо, калциум, витамин Б2, магнезиум, фосфор), ренот не е само вкусен, туку и одличен лек.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Состојки:

  125 гр рен, 3 лимони со кора, 3 лажици мед

  Постапка: изблендирајте 125 грама рен во блендер. Земете три лимони, исечете ги, извадете ги семките, измешајте ги со кората и измешајте со ренот. Додадете три лажици мед и сè добро измешајте. Чувајте го овој пијалок во затворена тегла во фрижидер. Земајте една кафена лажичка два пати на ден со оброците. Земете го овој мелем 3 недели и гледајте како вишокот маснотии се намалуваат.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката храната како лек, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img