Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

25.8 C
Skopje
Thursday, July 18, 2024

More
  домаАгро Забава„Фестивал на жетвата“ во Новаци

  „Фестивал на жетвата“ во Новаци

  petel baner

  Манифестацијата „Фестивал на жетвата“ по вторпат ќе се одржи во Општина Новаци.

  Фестивалот се одржува во Новаци, рурална општина каде се наоѓаат најголемите производители на храна во нашата држава.

  Фестивалот ќе се одржи на 21.07.2023 и 22.07.2023 година во манастирот Рожденство на Пресвета Богородица во село Новаци.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  На дводневниот хепенинг покрај забавниот дел, ќе содржи и едукативен и изложбен дел. Односно ќе присуствуваат и изложувачи на разни видови земјоделска механизација, препарати, семиња и пестициди, локални производи, домашна традиционална храна, винарии и сл.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img