Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

30.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаАгро ВестиСаем на мед и пчеларска опрема во Тетово

  Саем на мед и пчеларска опрема во Тетово

  petel baner

  Денеска и утре (15 и 16 сптември) на градскиот плоштад во Тетово ќе се одржи Саем за презентација и продажба на мед и пчеларска опрема.

  Манифестацијата е насловена „Слатки денови на Тетово“, а ја организираат здруженијата „Полошки мед“ и „Градот на пчелите“.  

  -Оваа манифестација„Слатки денови на Тетово“, е петта по ред. Повеќе десетици пчеларите кои се членови на здруженијата „Полошки мед“ и „Градот на пчелите“ ќе се претстават со нивните производи на плоштадот, информира Владимир Петровски од „Полошки мед“.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Во претходните години двете здруженија организираа и натпревар за квалитет на мед „Тетово награди за мед“ но годинава истиот нема да се одржи.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img