Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

14.8 C
Skopje
Sunday, February 25, 2024

More
  домаситеПрироден лек од целер и мед кој помага за алергии

  Природен лек од целер и мед кој помага за алергии

  Agrobot

  Проблемот со алергии е честа и вообичаена појава. Најчесто се среќава кај луѓе со послаб имунитет.

  Лековите од природно потекло кај сите видови на алергии во пракса можат да предизвикаат бројни позитивни ефекти од помала или поголема важност.

  Овој природен лек е токму таков пример:

  – Исцедете чист сок од свежи лисја и корени од целер. Истурете го сокот во тегла и додадете мед колку што има сок. Добро промешајте ја смесата со дрвена или пластична лажица. Теглата чувајте ја цврсто затворена во фрижидер најмногу седум дена, советуваат експертите.

  petel baner

  Сокот со мед се пие три пати на ден. Земете една лажица половина час пред јадење.

  Пијте го секојдневно и ќе се ослободите од непријатните симптоми како што се: кивање, течење на носот, чешање, насолзени очи и гушење во градите.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Овој народен рецепт совршено го чисти телото и е ефикасен за други видови алергии.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img