Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

33.9 C
Skopje
Thursday, June 20, 2024

More
  домаАгро ЗабаваСобни цвеќиња кои цветаат и во зима

  Собни цвеќиња кои цветаат и во зима

  petel baner

  Собните цвеќиња се најубавиот украс за ентериерите, особено оние кои имаат убави цветови преку целата година.

  Во продолжение прочитајте кои собни цвеќиња можете да ги имате дома, а кои ќе цветаат во текот на целата зима и ќе го облагородуваат просторот.

  Циклама

  Ова е едно од најпознатите собни цвеќиња. Може да ги најдете во темно розова, лилјакова, темно црвена и бела боја. Дури и изгледот им е навистина уникатен.

  Африканска љубичица

  Имаат темно зелени листови и цел „грозд“ цветови, кои можат да бидат сини, виолетови, розови, бели, па дури и темно црвени. Се разликуваат и по обликот на латиците.

  Орхидеја

  Орхидејата е многу декоративно растение со прекрасни цветови, кои може да бидат еднобојни или пак, шарени..

  Антуриум

  agrounik

  Се рабори за многу елегантно растение кое не е лесно за одгледување. Морате да ги следите инструкциите на цвеќарите. Најчесто е во црвена боја, но го има и портокалова, бела, жолта или розова.

  Божикна ѕвезда

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Ова е најпопуларното зимско цвеќе. Го има во најразлични бои, од црвена, па бела, крем, жолта, розова…

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img