Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

13.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024

More
  домаМеханизацијаТРАКТОР LOVOL 904  –  Моќен, Современ, Ефикасен

  ТРАКТОР LOVOL 904  –  Моќен, Современ, Ефикасен

  petel baner

  ТРАКТОР LOVOL 904  –  Моќен, Современ, Ефикасен. Единствено во НАЈК ПРОМ ДООЕЛ!

  Тракторот LOVOL 904 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски површни.

  Тракторот LOVOL 904 поседува ефикасен 4-цилиндричен дизел мотор со PERKINS технологија со турбо и директно вбризгување за стабилна работа на моторот, ниска потрошувачка, обезбедува максимална сигурност и прoфесионална обработка на сите работни површини. Има максимална резерва на вртежен момент од ≥30% и сила на влечење од 24KN. Синхронизираниот менувач со 16+8 брзини овозможува лесно менување и комфор во обавувањето на сите операции.

  Тракторот LOVOL 904 има мал радиус на вртење од 4,5m со што го заштедува времето за вртење и ја зголемува ефикасноста.

  Тракторот LOVOL 904 трета генерација поседува најнов модел на кабина, херметички затворена со филтрирање на влезниот воздух, звучно изолирана, со парно и клима, тапацирана, панорамски стакла без мртов агол, рамен под, шибер, брисачи.

  Тракторот LOVOL 904 е со 3 години гаранција и целосна подршка во и вон гарантен рок во Нашиот високо опремен овластен сервис за сите застапувани брендови.

  ТРАКТОР LOVOL 904

  Спецификација за Трактор LOVOL 904:

  • Mоќност на мотор 90 коњски сили
  • Број на цилиндри / зафатнина на мотор, 4 цилиндри / 4000 cm3
  • Погон на сите 4 тркала / 4WD
  • Хидрауличен волан
  • Синхронизиран менувач / Брзини 16 напред, 8 назад
  • Кардан со 2 брзини, 540 и 1000 вртежи
  • Гуми нормал, Предни 11.2-24, Задни 16.9-34
  • Хидраулика, двосмерна MONOBLOK
  • 5 хидраулични излези
  • Тегови напред и назад
  • Компресор, приклучоци за воздух, 2 влечни куки, топлинг, сет алат
  • Кабина херметички затворена со филтрирање на влезниот воздух, клима и парно, тапацирана, рамен под, радио со USB, брисачи, Grammer воздушно седиште, брисачи, шибер
  ТРАКТОР LOVOL 904

  За подетални информации, тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање!
  075468450
  072261251 e-mail: najkprom@live.com

  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимава со трговија на големо и мало со продажба на трактори, земјоделска механизација, градежна механизација, мотоцикли, четирицикли и друго. 

  Генерални и директни увозници сме на повеќе поснати и реномирани брендови како LOVOL, POLARIS, ODES, OKAY Economic, AGROKUN и други.

  Agrobot

  Поседуваме високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола со кои вршиме овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да одговори на сите потреби во најкраток можен рок. 

  Главна цел на тимот во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижиме за долготрајна и квалитетна соработка со Нашите ценети клиенти.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Разгледајте дополнително понудата на Најк Пром Дооел на нивнатата веб странаФејсбукИнстаграм.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img