Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

11.8 C
Skopje
Thursday, May 16, 2024

More
  домаМеханизацијаНОВ МОДЕЛ НА ТРАКТОР, LOVOL 1004 – Моќен, Современ, Ефикасен

  НОВ МОДЕЛ НА ТРАКТОР, LOVOL 1004 – Моќен, Современ, Ефикасен

  petel baner

  ТРАКТОР LOVOL 1004 – Моќен, Современ, Ефикасен. Единствено во НАЈК
  ПРОМ ДООЕЛ!
  Тракторот LOVOL 1004 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски површни.
  Тракторот LOVOL 1004 поседува ефикасен 4-цилиндричен дизел мотор со PERKINS
  технологија со турбо и директно вбризгување за стабилна работа на моторот, ниска
  потрошувачка, обезбедува максимална сигурност и прoфесионална обработка на сите
  работни површини. Има максимална резерва на вртежен момент од ≥30% и сила на
  влечење од 29KN. Синхронизираниот менувач со 18+18 брзини овозможува лесно
  менување и комфор во обавувањето на сите операции.
  Тракторот LOVOL 1004 има мал радиус на вртење од 4,6m со што го заштедува времето за вртење и ја зголемува ефикасноста. Предната оска е со голем агол на вртење, до 45° и 500mm растојание од земјата.
  Тракторот LOVOL 1004 трета генерација поседува најнов модел на кабина, херметички
  затворена со филтрирање на влезниот воздух, звучно изолирана, со парно и клима,
  тапацирана, панорамски стакла без мртов агол, рамен под, шибер, брисачи.
  Тракторот LOVOL 1004 е со 3 години гаранција и целосна подршка во и вон гарантен рок во Нашиот високо опремен овластен сервис за сите застапувани брендови.

  Agrobot
  LOVOL 1004

  Спецификација за Трактор LOVOL 1004:

  • Mоќност на мотор 100 коњски сили
  • Број на цилиндри, 4 цилиндри
  • Погон на сите 4 тркала / 4WD
  • Хидрауличен волан
  • Синхронизиран менувач / Брзини 18 напред, 18 назад
  • Кардан со 2 брзини, 540 и 1000 вртежи
  • Гуми радијални, Предни 380/70R24, Задни 520/70R34
  • Хидраулика, двосмерна MONOBLOK
  • 6 хидраулични излези
  • Тегови напред и назад
  • Компресор, приклучоци за воздух, 2 влечни куки, топлинг, сет алат
  • Кабина херметички затворена со филтрирање на влезниот воздух, клима и парно,
   тапацирана, рамен под, радио со USB, брисачи, Grammer воздушно седиште,
   брисачи, шибер
  LOVOL 1004

  За подетални информации, тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање!
  075468450 072261251 e-mail: [email protected]
  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимава со трговија на големо и мало со продажба на трактори, земјоделска механизација, градежна механизација, мотоцикли, четирицикли и друго.
  Генерални и директни увозници сме на повеќе поснати и реномирани брендови како
  LOVOL, POLARIS, ODES, OKAY Economic, AGROKUN и други.
  Поседуваме високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола со кои
  вршиме овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни
  сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да
  одговори на сите потреби во најкраток можен рок.
  Главна цел на тимот во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои
  одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижиме за долготрајна и
  квалитетна соработка со Нашите ценети клиенти.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  НОВ МОДЕЛ НА ТРАКТОР, LOVOL 1004 – Моќен, Современ, Ефикасен

  Разгледајте дополнително понудата на Најк Пром Дооел на нивнатата веб странаФејсбукИнстаграм.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img