Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

17.8 C
Skopje
Saturday, April 20, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар цени 29.03.2024

  Кванташки пазар цени 29.03.2024

  petel baner

  Кванташки пазар цени 29.03.2024 – ова се денешните цени

  Краставица 70 ден кг

  Домат 95 ден кг

  Зелка 13 стара ден кг

  Зелка млада 40 ден кг

  Пипер 170 ден кг

  Кромид 40 – 45 ден кг

  Компир 25 – 30 ден кг

  Марула 12 – 15 парче

  Кромитче младо 10 – 12 ден снопче од 3 кромидчиња

  Лук 270 ден кг

  Мандарина 65 ден кг

  Рукола 20 ден китка

  Авокадо 230 ден кг

  Шери 200 ден кг

  Ѓумбир 270 ден кг

  Модар домат 140 ден кг

  Тиквица 65 ден кг

  Праз 450 сноп од 30 прачки

  Банана 1500 пакет

  Лимон 50 ден кг

  Портокал 35 – 45 ден кг

  Целер 30 – 40 ден парче

  Магдонос 10 ден китка

  Пашканат 100 ден кг

  Морков 25 ден кг

  Agrobot

  Цвекло 18 ден кг

  Круша 110 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Кванташки пазар

  Трговците на кванташкиот пазар во Скопје се жалат дека многу е опадната работата.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img