Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

34.8 C
Skopje
Wednesday, June 12, 2024

More
  домаситеНОВ МОДЕЛ НА ТРАКТОР, LOVOL 404 – Ефикасен, Современ, Економичен

  НОВ МОДЕЛ НА ТРАКТОР, LOVOL 404 – Ефикасен, Современ, Економичен

  petel baner

  ТРАКТОР LOVOL 404 – Ефикасен, Современ, Економичен. Наскоро во НАЈК
  ПРОМ ДООЕЛ!
  Тракторот LOVOL 404 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски површни.
  Тракторот LOVOL 404 поседува ефикасен 4-цилиндричен дизел мотор со PERKINS технологија со директно вбризгување за стабилна работа на моторот, ниска потрошувачка, обезбедува максимална сигурност и прoфесионална обработка на сите работни површини. Има максимална резерва на вртежен момент од ≥25% и сила на влечење од 8,3KN. Синхронизираниот манувач со 8+8 брзини овозможува лесно менување и комфор во обавувањето на сите операции.
  Тракторот LOVOL 404 спаѓа во компактните модели на трактори со мал радиус на вртење од 3,3m со што го заштедува времето за вртење и ја зголемува ефикасноста.
  Тракторот LOVOL 404 трета генерација поседува најнов модел на кабина, херметички затворена со парно, звучна изолација, панорамски стакла без мртов агол.
  Тракторот LOVOL 404 е со 3 години гаранција и целосна подршка во и вон гарантен рок во Нашиот високо опремен овластен сервис за сите застапувани брендови.
  Тракторот LOVOL 404 во понуда и без кабина со заштитен рам и настрешница.

  Спецификација за Трактор LOVOL 404:

  • Mоќност на мотор, 40 коњски сили
  • Погон на сите 4 тркала / 4WD
  • Хидрауличен серво волан
  • Синхронизиран менувач 8+8
  • Кардан со 2 брзини, 540 и 1000 вртежи
  • Гуми радијални на моделот со кабина, Предни 260/70-R16 и Задни 320/85-R24
  • Гуми нормал на моделот со настрешница, Предни 7.5-16 и Задни 12.4-24
  • Тегови напред и назад
  • Влечна кука, топлинг, сет алат
  • 4 хидраулични излези
  • Димензија на модел со кабина (д/ш/в), 3550/1550/2415 mm
  • Димензија на модел со настрешница (д/ш/в), 3550/1515/2255 mm
  • Кабина херметички затворена, тапацирана, парно, панорамски стакла, Grammer воздушно седиште

  За подетални информации, тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање!
  075468450
  072261251 e-mail: [email protected]

  agrounik

  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимава со трговија на големо и мало со продажба на трактори, земјоделска механизација, градежна механизација, мотоцикли, четирицикли и друго.
  Генерални и директни увозници сме на повеќе поснати и реномирани брендови како LOVOL, POLARIS, ODES, LINHAI, OKAY Economic, PALAZOGLU, AGROKUN и други.
  Поседуваме високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола со кои вршиме овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да одговори на сите потреби во најкраток можен рок.
  Главна цел на тимот во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижиме за долготрајна и квалитетна соработка со Нашите ценети клиенти.

  НОВ МОДЕЛ НА ТРАКТОР, LOVOL 404 – Ефикасен, Современ, Економичен.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Разгледајте дополнително понудата на Најк Пром Дооел на нивнатата веб странаФејсбукИнстаграм.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img