Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

12.8 C
Skopje
Thursday, May 16, 2024

More
  домаМеханизацијаНАЈНОВА IV ГЕНЕРАЦИЈА НА ТРАКТОР, LOVOL P4110 –  Висока технологија и перформанси

  НАЈНОВА IV ГЕНЕРАЦИЈА НА ТРАКТОР, LOVOL P4110 –  Висока технологија и перформанси

  petel baner

  Моќниот трактор LOVOL P4110 од најсовремената серија Lovol P, наскоро дел од понудата на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ!

  Тракторот LOVOL P4110 е револуционерна „интелигентна“ машина, која располага со голема моќност и дизајн за најсовремена и најефикасна обработка на сите видови земјоделски површни.

  Тракторот LOVOL P4110 поседува ефикасен 4-цилиндричен дизел мотор со PERKINS технологија со турбо и директно вбризгување за стабилна работа на моторот, по ниска потрошувачка на гориво за 10%, обезбедува максимална сигурност и прoфесионална обработка на сите работни површини. Има максимална резерва на вртежен момент од ≥30% и сила на влечење од 25KN. Електричниот шатл менувач со 18+18 брзини овозможува лесно менување и комфор во обавувањето на сите операции.

  Тракторот LOVOL P4110 има мал радиус на вртење од 4,3m со што го заштедува времето за вртење и ја зголемува ефикасноста. Предната оска е со голем агол на вртење, до 50° и 430mm растојание од земјата.

  Тракторот LOVOL P4110 поседува четврта генерација најнов модел на кабина, херметички затворена со филтрирање на влезниот воздух, звучно изолирана, со парно и клима, тапацирана, панорамски стакла без мртов агол, рамен под, ролетна, Grammer воздушно седиште, брисачи.

  Тракторот LOVOL P4110 е со 3 години гаранција и целосна подршка во и вон гарантен рок во Нашиот високо опремен овластен сервис за сите застапувани брендови.

  Спецификација за Трактор LOVOL P4110:

  • Mоќност на мотор 110 коњски сили
  • Број на цилиндри, 4 цилиндри
  • Електронски контролиран погон на сите 4 тркала / 4WD
  • Хидрауличен волан
  • Менувач, Електрична шатл рачка / Брзини 18 напред, 18 назад
  • Кардан со 2 брзини, 540 и 1000 вртежи
  • Гуми радијални, Предни 380/70R24,  Задни 520/70R34
  • Хидраулика, двосмерна MONOBLOK
  • 6 хидраулични излези
  • Тегови напред и назад
  • Компресор, приклучоци за воздух, 2 влечни куки, топлинг, сет алат
  • Кабина, најнова IV генерација P5 херметички затворена со филтрирање на влезниот воздух, клима и парно, тапацирана, рамен под, радио со USB, брисачи, Grammer воздушно седиште, брисачи и друго.

  За подетални информации, тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање!
  075468450 или на 072261251 e-mail: [email protected]

  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимава со трговија на големо и мало со продажба на трактори, земјоделска механизација, градежна механизација, мотоцикли, четирицикли и друго. 

  Генерални и директни увозници сме на повеќе поснати и реномирани брендови како LOVOL, POLARIS, ODES, OKAY Economic, AGROKUN и други.

  Agrobot

  Поседуваме високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола со кои вршиме овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да одговори на сите потреби во најкраток можен рок. 

  Главна цел на тимот во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижиме за долготрајна и квалитетна соработка со Нашите ценети клиенти.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Разгледајте дополнително понудата на Најк Пром Дооел на нивнатата веб странаФејсбукИнстаграм.

  НАЈНОВА IV ГЕНЕРАЦИЈА НАТРАКТОР, LOVOL P4110 –  Висока технологија и перформанси

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img