Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

12.8 C
Skopje
Thursday, May 16, 2024

More
  домаМеханизацијаКОМБАЈН LOVOL GM100 –  Мoќен, Квалитетен, Економичен

  КОМБАЈН LOVOL GM100 –  Мoќен, Квалитетен, Економичен

  petel baner

  КОМБАЈН LOVOL GM100 –  Мoќен, Квалитетен, Економичен. Единствено во НАЈК ПРОМ ДООЕЛ!

  LOVOL е најголем производител на земјоделска опрема во Кина. Производството на комбајни опфаќа различни типови и опции за жнеење и силажење на посевите со пченица и пченка.

  Kомбајнот LOVOL GM100 е моќен, квалитетен, економичен, мултифункционален модел со опции за различни приклучни елементи/хедери, дизајниран за да одговори на сите потреби на сопствениците со средно големи површини со пченица и пченка и давателите на услуги за жнеење и силажење.

  Kомбајнот LOVOL GM100 поседува моќен и ефикасен 4-цилиндричен дизел мотор со моќност од 140kw/190ks и водено ладење кој обезбедува стабилна работа, ниска потрошувачка, максимална сигурност и прoфесионална обработка на сите работни површини. Има хидрауличен систем на кочење и електронски контролирани операции.

  Kомбајнот LOVOL GM100 располага со добро изолирана луксузна кабина и конзола со најнов ергономски дизајн, систем за вентилација и регулирање на климата и парно за обезбедување свеж воздух, намалена бучава, создавајки чист, пријатен и удобен работен простор.

  Kомбајнот LOVOL GM100 е со 3 години гаранција и целосна подршка во и вон гарантен рок во Нашиот високо опремен овластен сервис за сите застапувани брендови.

  Спецификација за Kомбајн LOVOL GM100:

  • Mоќност на мотор 190ks
  • Резервоар за гориво 390L
  • Тежина на комбајн 7400kg
  • Kaпацитет на жнеење 10kg/s
  • Продуктивност на час 0,6-1,5 hm2/h
  • Опција СЕЦКАЛКА
  • Капацитет на сандук 2,8m3
  • Висина на истовар 3,7m
  • Работна зафатнина од 3,25m до 3,86m (житни хедери)
  • Опција за менување на различни хедери: житен хедер зафатнина 3,25m; житен хедер зафатнина 3,86m; хедер за пченка 4 реден; хедер за пченка 5 реден и други.

  За подетални информации, тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање!
  075468450 072261251 e-mail: [email protected]

  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимава со трговија на големо и мало со продажба на трактори, земјоделска механизација, градежна механизација, мотоцикли, четирицикли и друго. 

  Генерални и директни увозници сме на повеќе поснати и реномирани брендови како LOVOL, POLARIS, ODES, LINHAI, OKAY Economic, AGROKUN и други.

  Agrobot

  Поседуваме високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола со кои вршиме овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да одговори на сите потреби во најкраток можен рок. 

  Главна цел на целиот тим во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижиме за долготрајна и квалитетна соработка со Нашите ценети клиенти.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Разгледајте дополнително понудата на Најк Пром Дооел на нивнатата веб странаФејсбукИнстаграм.

  КОМБАЈН LOVOL GM100 –  Мoќен, Квалитетен, Економичен

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img