Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

38.8 C
Skopje
Friday, July 12, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар денешни цени

  Кванташки пазар денешни цени

  petel baner

  Кванташки пазар денешни цени 28.06.2024 година.

  Компир 13 – 15 ден кг

  Кромид 14 ден кг

  Цвекло 15 – 20 ден кг

  Морков 20 – 25 ден кг

  Целер 40 ден парче

  Пашканат 120 ден кг

  Магдонос 8 ден китка

  Рукола 10 ден китка

  Ротквици 6 ден китка

  Марула 17 – 20 ден парче

  Тиквица 5 – 7 ден парче

  Зелка 10 ден кг

  Црвена зелка 15 ден кг

  Лук 170 ден килограм

  Домат црвен 25 – 32 ден кг

  Розев домат 30 – 40 ден кг

  Модар домат 40 ден кг

  Блитва 15 ден китка

  Краставица скопска 35 – 40 ден кг

  Краставица струмичка 50 ден кг

  Јаболка 25 – 50 ден кг

  Круша 50 – 80 ден кг

  Диња полидор 35 ден кг

  Диња руски ананас 80 ден кг

  Модра слива 35 ден кг

  Нектарина праска 45 – 60 ден кг

  Праска 20 – 32 ден кг

  Шеќерац пченка 20 ден парче

  Лубеница 13 ден кг

  Пипер бела дуга 40 ден кг

  Пипер лут 40 ден кг

  Пипер струмички камелеон 30 ден кг

  Кајсија 70 – 90 ден кг

  Цреша 50 – 70 – 100 – 120 ден кг

  Вишна 40 ден кг

  agrounik

  Млад кромид 10 ден снопче

  Кванташки пазар денешни цени 28.06.2024 година.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Трговците на овошје и зеленчук се жалат дека многу е опадната продажбата и дека се помалку луѓе го посетуваат и купуваат роба од овој пазар.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img