Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

38.8 C
Skopje
Friday, July 12, 2024

More
  домаХраната како лекРецепт за домашна боза

  Рецепт за домашна боза

  petel baner

  Рецепт за домашна боза.100 грама пченкарно,на 100 шеќер, литро вода е мерката.

  Брашното се пржи на суво , се додава водата.

  Се лади до 30-40 , за да се додаде маја.

  Квасец , или стара боза.

  За два дена е готова.

  agrounik

  ( Не се зима од секаде маја!!)

  Рецептот ни го испрати Suzana Kirovska

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Поздрав добри луѓе.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img