Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

14.8 C
Skopje
Sunday, October 2, 2022

More
  spot_img

  Светските залихи на пченка на најниско ниво

  Сушата, бурите и ветровите го намалија приносот и светските залихи на пченка. Доделени се средства за ублажување на глобалниот недостиг на храна. Според податоците собрани од...
  spot_img

  Јадете лути пиперчиња за среќен живот

  Доколку се консумираат во мала количина, лутите пиперчиња имаат лековити својства. Тие се користат за поттикнување на апетитот и за подобрување на варењето на...

  Превенција од гниење на јаболката

  Гниењето на јаболката кои се складирани доведува до појава на кружни водени дамки кои се шират и на површината и во внатрешноста на плодот. Оваа...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Чување на овошје и зеленчук

  Соодветни услови за чување на овошје и зеленчук, температура на складирање и влажност, се потребни за продолжување на рокот на траење и одржување на...

  ОЗДОКЕН – Житни сеалки

  Оздокен - житни сеалки се само дел од големата понуда на земјоделски машини со кои можете да се снабдите на рати без камата. Оздокен...

  Тањирачи ILGI – Голема Есенска АКЦИЈА !!!

  Големо намалување на брендот тањирачи ILGI само во Хемометал ДОО Битола. Голема Есенска АКЦИЈА со намалување од 15%. Искористете ја оваа промоција по акциски цени...

  СОЛИС 50 2ВД/4ВД

  Солис - трактори кои опфаќаат широка палета за сечија потреба, а опсегот на моќност е од 20 до 110 Коњски сили. Купувајте на рати без...

  Атомизер Континентал

  Професионална заштита на вашите лозаро-овоштарски насади само со Атомизер Континентал. Купувајте на рати без камата !!! Атомизер Континентал спецификации: Комет пумпа1100 литри капацитет на буре14 бренери...

  СОЛИС 90

  СОЛИС 90 - Можност за плаќање на рати до 4000 е. без камата само во салоните на Хемометал ДОО Битола !!! Технички спецификации на...

  Најтешката тиква на саемот во Кикинда тежи над 700 килограми

  Најтешката тиква од 716,5 килограми, произведена од Тибор Кокаи од Унгарија, е апсолутен рекордер на 37. „Денови на тиквата“ во Кикинда. Унгарскиот производител го собори...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови