Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

36.8 C
Skopje
Friday, July 12, 2024

More
  spot_img

  Кванташки 08.07.2024 година

  Кванташки 08.07.2024 година - Ова се цените што успеавме да ги дознаеме. Компир 12 – 13 ден кг Кромид 14 ден кг Цвекло 15 – 20 ден...
  spot_img

  Рецепт за домашна боза

  Рецепт за домашна боза.100 грама пченкарно,на 100 шеќер, литро вода е мерката. Брашното се пржи на суво , се додава водата. Се лади до 30-40 ,...

  4 рецепти со Вргањ

  Земјоделци внимавајте на топлотниот бран

  Земјоделци внимавајте на топлотниот бран еве неколку препораки - Како земјоделците да го заштитат своето здравје за време на високи температури и температурен...

  Компиров молец

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Бел ориз принос

  Бел ориз принос - ПРИНОСОТ НА БЕЛ ОРИЗ ВО ЗАВИСНОСТ ОД НАЧИНОТ НА СУШЕЊЕ НА АРПАТА ПО ЖЕТВАТА Кочанскиот ориз е првиот заштитен производ во...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите

  Бел ориз принос

  Бел ориз принос - ПРИНОСОТ НА БЕЛ ОРИЗ ВО ЗАВИСНОСТ ОД НАЧИНОТ НА СУШЕЊЕ НА АРПАТА ПО ЖЕТВАТА Кочанскиот ориз е првиот заштитен производ во...

  КОМБАЈН LOVOL GM100 –  Мoќен, Квалитетен, Економичен

  КОМБАЈН LOVOL GM100 –  Мoќен, Квалитетен, Економичен. Единствено во НАЈК ПРОМ ДООЕЛ! LOVOL е најголем производител на земјоделска опрема во Кина. Производството на комбајни опфаќа...

  НАЈНОВА IV ГЕНЕРАЦИЈА НА ТРАКТОР, LOVOL P4110 –  Висока технологија и перформанси

  Моќниот трактор LOVOL P4110 од најсовремената серија Lovol P, наскоро дел од понудата на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ! Тракторот LOVOL P4110 е револуционерна „интелигентна“ машина, која...

  НОВ МОДЕЛ НА ТРАКТОР, LOVOL 1004 – Моќен, Современ, Ефикасен

  ТРАКТОР LOVOL 1004 – Моќен, Современ, Ефикасен. Единствено во НАЈКПРОМ ДООЕЛ!Тракторот LOVOL 1004 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски површни.Тракторот...

  ТРАКТОР LOVOL 904  –  Моќен, Современ, Ефикасен

  ТРАКТОР LOVOL 904  –  Моќен, Современ, Ефикасен. Единствено во НАЈК ПРОМ ДООЕЛ! Тракторот LOVOL 904 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски...

  Трактори Македонија

  Трактори Македонија ова се некои од брендовите кои што се најзастапени во светот. Секој земјоделец си има свој омилен трактор. Еве неколку модели кои...

  Храната на Иднината Black Soldier Flies

  Храната на Иднината -Black Soldier FliesВо последните години, Black Soldier Flies (BSF) станаа централна тема во светот на одржливата храна и животната средина. Овие...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови