Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

18.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024

More
  домаАгро ВестиВремето денес 06.02.2021

  Времето денес 06.02.2021

  petel baner

  Времето денес 06.02.2021 сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност.

  Времето денес ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност.
  Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно југозападен ветер.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Минималната температура ќе биде во интервал од -1 до 6, а максималната ќе достигне од 14 до 22 степени.
  Во Скопје сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со услови за магла во делови од котлината. Минималната температура ќе се
  спушти до 1, а максималната ќе достигне 16 степени.

  Убавото време може да се искористи за работа во полето или низ дворот а може и да се искористи за уживање со фамилијата и пријателите.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img